www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Pi± Maj 25, 2012 1:01 pm
Gdzie na specjalną kartę pływacką w Warszawie/okolicach?
Autor Wiadomo¶æ
burbon
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 18 Lip 2007
Posty: 3
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Sro Lip 18, 2007 6:11 pm   Gdzie na specjalnÄ… kartÄ™ pÅ‚ywackÄ… w Warszawie/okolicach?

Witam,
szukałem, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Gdzie w Warszawie organizowane są egzaminy na specjalną kartę pływacką? Rozumiem, że na basenach o głębokości min. 3m. Są takie obiekty? Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam.
 
 
     
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
  Wys³any: Sro Lip 18, 2007 11:27 pm   

ee nie jestem z Wa-Wy ale żółty czepek możesz zrobić praktycznie na każdym basenie o ile się orientuję.. podchodzisz do ratownika, mówisz ze chcesz zrobić, ten Ci każe 1500m przepłynąć i reszte wg wymagań specjalnej karty pływackiej, spisuje dane, wypisuje karte, zabiera siano, daje karte i czepek i koniec ;p nie słyszałem o jakichś egzaminach... możesz sie jedynie umówić jak wolne tory będą żeby Ci nikt nie przeszkadzał... pzdr
 
     
mnich 
Czasem zaglÄ…da
MÅ‚odszy ratownik


Wiek: 34
Do³±czy³: 16 Lip 2007
Posty: 1
Sk±d: Lublin
Wys³any: Wto Lip 24, 2007 11:07 am   

Pewnie mnie zabijecie za to pytanie ale sie tak zastanawiam ;P co mi wogóle daje karta pływacka i specjalna karta pływacka ? tz czym sie różni ten co ją ma od tego co jej nie ma ? :) Bo mi sie jeszcze żadna z nich nie przydała :grin:
 
 
     
burbon
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 18 Lip 2007
Posty: 3
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Wto Lip 24, 2007 3:51 pm   

A gdzie w Wawie jest basen o 3m głębokości? 3m są jednym z wymogów SKP...
 
 
     
Tyran 
Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 28
Sk±d: BiÅ‚goraj
Wys³any: Wto Lip 24, 2007 5:01 pm   

Wojtas napisa³/a:
ee nie jestem z Wa-Wy ale żółty czepek możesz zrobić praktycznie na każdym basenie o ile się orientuję.. podchodzisz do ratownika, mówisz ze chcesz zrobić, ten Ci każe 1500m przepłynąć i reszte wg wymagań specjalnej karty pływackiej, spisuje dane, wypisuje karte, zabiera siano, daje karte i czepek i koniec ;p nie słyszałem o jakichś egzaminach...


Po 1. Ratownik musi mieć zezwolenie na wydawanie kart pływackich i specjalnych kart pływackich, które wydaje mu jednostka WOPR.

Po 2. Przepłynięcie 1500m jest właśnie jednym z elementów owego egzaminu.

mnich napisa³/a:
co mi wogóle daje karta pływacka i specjalna karta pływacka ? tz czym sie różni ten co ją ma od tego co jej nie ma ? :) Bo mi sie jeszcze żadna z nich nie przydała :grin:


Fakt z dzisiejszego dnia: Pływam sobie w miejskim zalewie, w moim rodzinnym mieście poza kąpieliskiem. Podpływa do mnie Ratownik i nakazuje mi udanie się na teren kąpieliska. Kąpielisko zatłoczone, płycizna, ogólnie mało atrakcyjne. Informuje ratownika, że mam tzw. żółty czepek. Ratownik na to: - Proszę pokazać i nie ma problemu :wink:
_________________
P2, OP, MR
 
     
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Lip 25, 2007 11:46 pm   

Tyran chodziło mi o to że nie ma egzaminów w sensie specjalnie umawianych, dodatkowo, na jakiś inny termin,tak jak np. masz egzamin po jakimś kursie (np. MR,RW, jakimkolwiek) jesteś umówiony na konkretny dzień przychodzisz i zdajesz, a karty pływackie możesz zrobić "z marszu" czyli nie ma już później jakiegoś dodatkowego egzaminu - o to chyba chodziło koledze który pytał o tą sprawę, później jedynie przychodzisz wyrobioną karte odebrać. a o pływaniu 1500m również pisałem więc po co ten komentarz nie wiem...
 
     
Tyran 
Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 28
Sk±d: BiÅ‚goraj
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 5:08 am   

Wprowadzasz w błąd, a teraz się tłumaczysz. Przeczytaj jeszcze raz, swój pierwszy post, później mój, to może zrozumiesz sens tego, co pisałem. Jeśli nie, przeczytaj uważnie Uchwałę nr 3/1/03 Prezydium WOPR z dnia 13 kwietnia 2003 r. w sprawie zasad i trybu wydawania kart pływackich i skonfrontuj jej tekst ze swoją wypowiedzią. W w/w tekście wyraźnie określone są zasady przeprowadzanie egzaminu na specjalną kartę pływacką, wymagania tego egzaminu oraz osoby mogące taki egzamin przeprowadzić.
_________________
P2, OP, MR
 
     
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 8:45 pm   

taa tłumacze sie - jasne. a już w ogóle tobie. :o jesteś tylko MR więc nie rzucaj mi tutaj ustawami - prawnikiem ZG WOPR nie jesteś i pewnie nie bedziesz żeby mnie pouczać. więc na drugi raz jak masz coś do dodania/poprawienia czyjejś wypowiedzi to zamieść link do danej uchwały/ustawy i daruj sobie szkolne komentarze.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 9:56 pm   

Wasza rozmowa spowodowała, że zacząłem sie zastanawiać jak to w końcu jest z ta specjalnę karta pływacką: czy trzeba przepłynąć 1500m na basenie czy na wodzie otwartej. Na odwrocie karty pisze, że "Osoba [...] przepłynęła 1500m w wodzie stojącej[...]"- czy basen jest uznawany za wodę stojącą, czy musi to być otwarty akwen?
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Tyran 
Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 28
Sk±d: BiÅ‚goraj
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 9:58 pm   

Wojtas - Nie trzeba być Instruktorem WOPR, aby posiąść umiejętność czytania ze zrozumieniem -naprawdę :wink: Niestety Ty masz z tym spore trudności, dlatego pozwolisz, że zakończę na tym naszą wymianę zdań. Pozdrawiam.
_________________
P2, OP, MR
  
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 10:00 pm   

Oj, wybacz, ale szybkie czytanie ma tą wadę, że wyłapujesz 80% informacji ;)
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Tyran 
Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 28
Sk±d: BiÅ‚goraj
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 10:12 pm   

Janek - "3. Egzaminy są przeprowadzane na wodach otwartych, pływalniach i kąpieliskach."

Basen jest uznawany za wodÄ™ stojÄ…cÄ….
_________________
P2, OP, MR
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 10:22 pm   

OK, dzięki ;)

A nas instruktorka dwa razy przegoniła- raz na basenie, a drugi raz na jeziorze :d
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 10:49 pm   

Tyran napisa³/a:
Wojtas - Nie trzeba być Instruktorem WOPR, aby posiąść umiejętność czytania ze zrozumieniem -naprawdę :wink: Niestety Ty masz z tym spore trudności, dlatego pozwolisz, że zakończę na tym naszą wymianę zdań. Pozdrawiam.


Uwierz mi, że nie mam żadnych problemów z czytaniem ze zrozumieniem --> tak na marginesie, kolejna szkolna zaczepka... --> no ale cóż... kiedyś jak dorośniesz, zrozumiesz, że nie jesteś najmądrzejszy na świecie :wink: również pozdrawiam, i życzę powodzenia w pracy Ratownika.
 
     
Tyran 
Forumowicz WOPR
MR



Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 28
Sk±d: BiÅ‚goraj
Wys³any: Czw Lip 26, 2007 10:54 pm   

Wojtas napisa³/a:
no ale cóż... kiedyś jak dorośniesz..
:mrgreen:

Dobranoc!
_________________
P2, OP, MR
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17