www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Pi± Maj 25, 2012 8:41 am
kilka pytań
Autor Wiadomo¶æ
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Pon Sie 29, 2005 10:20 pm   kilka pytaÅ„

Witajcie
Jestem nowa na forum i mam do was parÄ™ pytaÅ„ zwiÄ…zanych z WOPR’em :wink: . Mam 14 lat i chciaÅ‚abym odbyć praktyki na MRW. Czy moglibyÅ›cie powiedzieć jak to wyglÄ…da na samym poczÄ…tku? Tzn. ile trwajÄ… przygotowywania, czego powinnam siÄ™ spodziewać? Jestem w drużynie pÅ‚ywackiej szkolnej i mój czas na 50 m to 42 sekundy. Czy z tym czasem mogÅ‚abym siÄ™ zakwalifikować na dalsze szkolenia? No i czy mÅ‚odym (przyszÅ‚ym) ratownikom udaje siÄ™ zdawać. ByÅ‚abym wdziÄ™czna za odpowiedzi :)
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Wto Sie 30, 2005 7:48 pm   

Juz wyjasniam:) Nie praktyki tylko kurs na MRW. Na poczatku masz pierwsza selekcje czyli czasowke tzn. 50 m ponizej 45 s wg. nowych wytycznych ponizej 40 (ale nie patrz na to 2 sekundy to nie problem) do tego 15 m pod woda i 25 m na plecach z praca nog do zabki. Kurs trwa ok. 2 miesiecy chociaz roznie z tym bywa. Wymogi formalne spelniasz bo masz 14 lat (a to minimalny wiek) do tego trzeba miec zgode lekarza na udział w kursie no i karte plywacka. Co do kursu to bedziesz przerabiac teorie i praktyke. Na koniec jest egzamin. Po ktorym osoba ktora zda zostaje MRW i moze pracowac na kapieliskach i plywalniach pod opieka ratownika starszego stopniem. Ja jestem w trakcie kursu na RW i obok odbywa sie kurs na MRW i jest 14-latek daje sobie swietnie rada.
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Wto Sie 30, 2005 10:03 pm   

Skacowany napisa³/a:
Juz wyjasniam:) Nie praktyki tylko kurs na MRW. Na poczatku masz pierwsza selekcje czyli czasowke tzn. 50 m ponizej 45 s wg. nowych wytycznych ponizej 40 (ale nie patrz na to 2 sekundy to nie problem)

Czyli gdybym mimo wszystko dopłynęła z czasem 43 s. to nie byłoby problemu :wink: ? Bardzo chciałabym zaliczyc, podziwiam wszystkich ratowników za odwagę i chęć pomocy potrzebującym. Jak miałam 5 lat to sie topiłam w morzu :( . Po czasie rodzice zapisali mnie na nauke pływania i zaczęłam pływać w szkolnej drużynie. Dzięki za odpowiedź :) , pozdrawiam.
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Wto Sie 30, 2005 10:08 pm   

niok napisa³/a:

Czyli gdybym mimo wszystko dopłynęła z czasem 43 s. to nie byłoby problemu :wink: ?
byl by problem
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sro Sie 31, 2005 8:34 pm   

SÅ‚uchaj.....to wszystko zalezy od instruktora. Jesli jest normalnym czlowiekiem to pusci te 3 s. Ratownik (wg mojego instruktora) to nie ma byc Otylia II poza tym to nie laboratorium tu sie nie bije rekordow. Poza tym na kursie mozesz sobie poprawic czas. HDS swoja droga do niedawna byl czas 45 s i jakos byl dobry bo WOPR szkoli ratownikow 1962 r i jakos nie stracil na reputacji. Smialo zaspisuj sie na kurs!! Nie patrz na nic!!!! HDS z taka reklama to WOPR nie bedzie sie rozwijal:) i jeszcze troche to juz w ogole nie bedzie ratownikow. Jestesmy organizacja spoleczna a nie wyczynowa i zawodowa nie mozna zabijac checi w ludziach ktorzy chca wstapic w nasze szeregi i prawie spelniaja wymogi. Jestem ciekawy HDS jaki czas na 50 m miales bedac w wieku naszej kolezanki - na to tez musisz brac poprawke.Pozdrawiam:)
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sro Sie 31, 2005 9:04 pm   

hehe , ja sądzę tak jak Skacowany. Nie casz jest ważny a chęci i umięjętności. Wopr to ratownicy a nie zawodowcy i olimpijczycy
 
 
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Sro Sie 31, 2005 10:53 pm   

Dzięki za rady i odpowiedzi. Będę się starała aby wszystko zaliczyć. Na razie muszę rozpocząć rok szkolny z dobrymi ocenami (warunek rodziców :roll: ). Kiedy bedzie juz po wszystkim, albo kiedy będę w trakcie kursu wszystko wam napiszę. Do usłyszenia :P
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pi± Wrz 02, 2005 10:56 pm   

Nie robie i nie bede robil antyreklamy WOPRowi.

3 sekundy to jest naprawde duzo i watpie abvy jakis instruktor puscil.

Kolezanka wspomniala ze jest w szkulce plywackiej, a jak jest w szkulce to powinna lepsze czasy plywac, ja niestety jestem samouk, nie mialem tej przyjemnosci by sie uczyc plywac, uczyc techniki od trenera, wszystko co potrafie( w kwestii plywania) nauczylem sie sam podgladajac innych jak plywaja(namietnie ogladalem zawody plywackie).
Zycze jednak kolezance wytrwalosci w treningach i powodzenia na kursach i egzaminach.

Pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sob Wrz 03, 2005 10:21 am   

Czy Ty naprawde uwazasz ze 3 s. do to duzo? Moze i duzo ale na zawodach sportowych a nie kursie ratownika. Te 3 moze zalezec od momenty wsciniecia stopera przez instruktora...czy w momencie skosu czy w momencie kontaktu z woda, lub czy gosc pozwala Ci plynac czasowke ze skoku startowego czy ratowniczego. Moj instruktor twierdzi ze norma czasowa ktora obowiazuje teraz jest zbyt wygorowana na ja 14-latkow i dalej stosowal sie do 45 s a dla wodnych 1:45. Mysle ze te 3 s. mozna "nadrobic" dobrym rzucaniem rzutka lub kolem. Tutaj znowu pozwole sobie zacytowac instruktora:) pol zartem pol serio ze dobry ratownik wchodzi do wody jak chce mu sie sikac...a do akcji wykorzystuje podreczny sprzet ratowniczy:)
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
niok 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 33
Do³±czy³a: 29 Sie 2005
Posty: 7
Sk±d: GadÅ„sk
Wys³any: Sob Wrz 03, 2005 10:43 pm   

HDS napisa³/a:
Nie robie i nie bede robil antyreklamy WOPRowi.

3 sekundy to jest naprawde duzo i watpie abvy jakis instruktor puscil.

Kolezanka wspomniala ze jest w szkulce plywackiej, a jak jest w szkulce to powinna lepsze czasy plywac(...)

Masz rację, tylko że to nie jest szkoła sportowa. Chodzę do gimnazjum z basenem, w ciagu tygodnia mam tylko 2 godziny w-f 'u i 1 godz. zajęć z ludzikiem który szkoli drużyne pływacką (uczęszczam na nią od roku). Jak widac to nie jest dużo czasu. Żeby poprawic kondycję to biegaw, jeżdżę na rowerze i wszystko robie w własnym zakresie :wink: . Ale to ty jesteś ratownikiem, wiesz najlepiej jakie powinny być czasy i dziekuję że to wszystko piszesz


HDS napisa³/a:

Zycze jednak kolezance wytrwalosci w treningach i powodzenia na kursach i egzaminach.

Pozdrawiam

Dzięjuję bardzo. :)
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Wrz 05, 2005 1:45 pm   

Skacowany napisa³/a:
dobry ratownik wchodzi do wody jak chce mu sie sikac...a do akcji wykorzystuje podreczny sprzet ratowniczy:)

ehhh Skacowany

masz u mnie duzego + za te slowa heheh, swiete slowa

pozdro
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
o.n.a
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Wrz 2005
Posty: 3
Wys³any: Wto Wrz 06, 2005 3:11 pm   

a tak na marginesie te 40 czy tam 45 sec to duzo czy malo jak na ten dystnas? powaznie sie czlowiek meczy czy daje rade? w sobote mam ten egzamin kwalifikacyjny i dzisiaj bylam na basenie z tym ze zapomnialam stopera :evil: ..wiem ze pod woda przeplyne 25 m, wiec z tym nie ma problemu...ale nie wiem ile mi zajmuje 50 m ; p i na ile trzeba miec dobra kondycje zeby to zaliczyc...
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Wrz 06, 2005 3:56 pm   

bardzo duzo zalezy od tego czy dobrze pływasz technicznie bo 50m to krótki dystans. Jak masz dobrze wycwiczone ruchy i "czujesz" wode to dasz rade bez wiekszych problemów :) Zreszta u mnie na kursie bylo tak ze jak ktos na początku tego nie zaliczył to mial czas zeby potrenowac i poprawic wynik. Z tego co pamietam to wszyscy którzy nie zaliczyli na początku, pod koniec kursu nie mieli już problemów. Trening czyni mistrza :lol: Takze zycze powodzenia :)
 
 
 
o.n.a
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Wrz 2005
Posty: 3
Wys³any: Wto Wrz 06, 2005 10:24 pm   

ooo....widze ze tez jestes z wrocka- jak ja :)pochwale sie jak mi poszlo w sobote ; p najwyzej bedzie total porazka :( a szkoda by bylo bo mialam stycznosc z ratownictwem, jestem pletwonurkiem i chcialabym miec jeszcze wiekszy kontakt z woda...
pozdrawiam
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Wrz 07, 2005 1:27 pm   

Cytat:
ooo....widze ze tez jestes z wrocka- jak ja :)

a gdzie i u kogo robisz kurs?
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17