www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
"plecakowa" apteczka
Autor Wiadomo¶æ
sopel69 
Czasem zaglÄ…da
Ratownik Wopr


Wiek: 27
Do³±czy³: 30 Cze 2013
Posty: 2
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sob Wrz 14, 2013 6:52 pm   "plecakowa" apteczka

Witam.Z racji że jestem ratownikiem i codziennie dojeżdżam do szkoły gdzie częściej pielegniarki nie ma kiedy jest.. więc postanowiłem zrobić własną apteczke podręczną .. waży bardzo mało i nie zajmuje wiele miejsca ....aktualnie mam:
2 bandaże
2 plastry
chusteczki higieniczne
Wielofunkcyjny scyzoryk
5 -waciki
5 -gazy
tabletki przeciwbólowe
maseczke do RKO
2 maski ochronne (taka twardsza i taka miękka)
3 pary rękawiczek

Macie jakieś propozycje co jeszcze dodać ?? bo miejsce jeszcze jest :D

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 7:15 pm ]
zapomniałem także o
chusta trójkątka
gaziki nasączone środkami odkażającymi i bakteriobójczymi
_________________
2013-MÅ‚odszy ratownik
2013-Ratownik Wopr
Niedługo - Sternik motorowodny
2014-Kurs KPP(planuje)
2014-Ratownik Wodny(planuje)
 
     
Luka 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Marine


Pomóg³: 6 razy
Wiek: 29
Do³±czy³: 04 Lut 2012
Posty: 86
Sk±d: WOPR
Wys³any: Sob Wrz 14, 2013 11:34 pm   

Po pierwsze odnośnie apteczki to nie masz foli NRC, środa typu skinsept, codofixa i nożyczek. Po drugie, po co Ci tabletki? Ból głowy nikogo nie zabija tak jak urwana noga, a jeżeli jesteś pechowcem to możesz trafić na kogoś kto jest uczulony na np. zwykły apap i możesz nieumyślnie uśmiercić potencjalnego pacjenta. Maseczkę pewnie masz tę "foliową", polecam kupić pocket mask, tzw. serduszko. Jest o wiele lepsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze, a do tego pasuje do worka ambu, więc na siłę może tego użyć ZRM.
Takie apteczki to fajna sprawa na wypady za miasto rowerem itp. Ale w dobie XXI w. w każdym środku transportu musi być jakaś tam apteczka, więc wszystkie środki które Ty zawierasz w swojej powinny być i często są w tej z np. autobusu. Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z tego typu przejawami nadgorliwości zawodowej i kupił Pocketa, wsadził rękawiczki(np. trzy pary), nosił przy sobie paczkę chusteczek i naładowany telefon i spokojnie dasz radę udzielić pomocy przedmedycznej. Bo tak naprawdę to co masz teraz od biedy zabezpieczy jednego, góra dwóch pacjentów w wypadku komunikacyjnym.
Jeżeli pielęgniarki nie ma, a teoretycznie ma płacone i powinna być to niech rodzice przyjrzą się sprawie i naświetlą ją na zebraniu, w końcu płacicie na to podatki.
Ostatnia rzecz, o której Ci wspomnę to zasady interpunkcji. Nie nadużywaj trzech kropek, twórz zdania i określaj się na początku tematu bo ja do końca nie wiem teraz, o co Ci chodzi.
Pozdrawiam :)
_________________
Per Mare Per Terram
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytañ do SQL: 18