www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
zostać członkiem?
Autor Wiadomo
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Sro Lut 27, 2013 5:20 pm   zostać członkiem?

Mam pytanie do nowych podmiotów, co daje przepisanie się do waszych organizacji, mam RATONIKA i chyba na tym pozostanę. Czy trzeba płacic składki, robicie weryfikacje?.
A może lista korzyści wynikających z przejścia do was, bo w woprze to nic nie daje płacenie tych składek tylko napychanie kieszeni innym.
Zachęccie aby ludzie i może ja przeszli do waszych organizacji?. Albo wypiszcie różnice od wopr.
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Czw Lut 28, 2013 10:54 am   

Ja się dołącze do pytania u-boot'a: Jak się do Was zapisać? Co trzeba zrobić, krok po kroku. Jaka jest procedura...

pozdrowienia, eR
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Czw Lut 28, 2013 11:43 am   

Ratownictwo Wodne Asekuracja
Zostać członkiem może każdy kto ma uprawnienia ratownika wodnego zawodowe( w/g. rozp. MSW ) nie wymagamy wyłączności - można należeć do ilu sie podoba organizacji,nie ma u nas składek,zrzeszamy ratowników zawodowych-bo zawodowo zajmujemy się ratownictwem (kąpieliska nadmorskie,śródlądowe,baseny),oprócz ratownictwa wodnego zajmujemy się minn.organizacją 1. szkoleń pierwszej pomocy w zakładach pracy,szkołach,uczelniach,instytucjach,urzędach.2.zabezpieczaniem imprez sportowych,koncertów,imprez plenerowych,imprez extremalnych.3.kursy i recertyfikacje KPP,kursy ratownika i instruktora ratownictwa.kursy stermotorzysty,kursy nurkowe CMAS P1.Członkowie RWA mają przywilej do zrobienia kursów stermotorzysty i nurkowego CMAS P1 jedynie za opłatą egzaminacyjną,mogą również mieć skredytowane kursy RW i KPP( 0 wpłaty własnej) które mogą potem odpracować w sezonie na kąpieliskach lub w szkoleniach czy zabezpieczaniu imprez.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2013 10:46 am ]
P/S. zgłoszenia biuro@ratownictwo-asekuracja.pl wszystkie informacje na stronie internetowej
_________________
RWA www.ratownictwo-asekuracja.pl
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pon Mar 04, 2013 8:47 pm   

wreszcie jakoś "Was" zaszufladkowali, bo cokolwiek by ktokolwiek napisał to zawsze jesteście "najmadrzejsi".... a wopr beeeeeeee

taki tylko zgryźliwy żarcik :cool:
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Wto Mar 05, 2013 2:48 pm   

O nie,Nygus WOPR wcale nie jest beeee,sam jestem WOPR-owcem i złego słowa nie powiedziałem na moją organizacje,mam tylko brzydkie doświadczenia z kilkoma ,,betonami" ale nie oceniam przez pryzmat kilku ,,najmondrzejszych" i ,,nieomylnych" działaczy :mad: :mad: :mad:
_________________
RWA www.ratownictwo-asekuracja.pl
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Mar 07, 2013 2:45 pm   

no to dobrze, uspokoiłem się :cool:
pozdrawiam!
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Nie Mar 24, 2013 12:43 am   

Wydaje mi się, jednak, że firmy komercyjne (podmioty gospodarcze II sektora) nie będzie interesowało "niezarabianie" i mogą zapomnieć o misji WOPR jaką jest edukowanie młodziezy nie tylko po to aby stali na plaży czy basenie ale również jako wolontariusze mieli inne niż finansowe wartości w życiu. Ot co.
Przypominam jednak, ze firmy prywatne (nie ngo'sy) nie maja członków, a pracowników - jeżeli już trzymamy się ustawy.
 
     
rekin5 
Czasem zagląda


Doczy: 25 Mar 2013
Posty: 2
Skd: poznań
Wysany: Wto Mar 26, 2013 10:39 pm   

Ciekawe ile z tych nowych podmiotów zostanie za 50 lat. i jakiej korupcji i bałaganu się dorobią . nowe podmioty kojarzą mi się tylko z kasą, kasą ,kasą i podkopywaniem WOPR.
Nowa ustawa spowoduje ze w Polsce będziemy mieli najgorzej wyedukowanych ratowników wodnych na świecie. Dzisiaj wystarcz zebrać 12 ludków ,napisać do ministra i zacząć szkolić ratowników za 1500 zł od głowy.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Mar 27, 2013 11:13 am   

rekin5 napisa/a:
nowe podmioty kojarzą mi się tylko z kasą, kasą ,kasą i podkopywaniem WOPR.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe podmioty? Jak na razie z "kasą, kasą, kasą" to kojarzy się WOPR. Poza tym gdybym ja miał swój podmiot nie interesowałbym się podkopywaniem WOPRu bo niby po co zawracać sobie tym głowę? WOPR sam zepsuł sobie opinię swoim działaniem i złymi decyzjami więc niech teraz się wykaże i pokaże na co go stać.

rekin5 napisa/a:
Nowa ustawa spowoduje ze w Polsce będziemy mieli najgorzej wyedukowanych ratowników wodnych na świecie.

Bez tej ustawy też zdarzali się słabo wyedukowani ratownicy. W dużej mierze od nas samych zależy jakimi będziemy ratownikami.
 
     
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Doczy: 11 Lis 2005
Posty: 359
Skd: Częstochowa
Wysany: Czw Mar 28, 2013 3:06 pm   

Dokładnie! To przez animozje i kłótnię działaczy upadła tak, potężna organizacja jaką był WOPR. Podmioty zaczną działać i jak ich praca przyniesie efekty to dlaczego traktować je jakoś na 2 miejscu........ Jest to naprawdę fajna sprawa. Pzdr
_________________
2005 - Młodszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWŚ, RWM
2012 - Instruktor Pływania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Pon Kwi 08, 2013 6:52 pm   Re: zostać członkiem?

u-boot napisa/a:
Mam pytanie do nowych podmiotów, co daje przepisanie się do waszych organizacji, mam RATONIKA i chyba na tym pozostanę. Czy trzeba płacic składki, robicie weryfikacje?.
A może lista korzyści wynikających z przejścia do was, bo w woprze to nic nie daje płacenie tych składek tylko napychanie kieszeni innym.
Zachęccie aby ludzie i może ja przeszli do waszych organizacji?. Albo wypiszcie różnice od wopr.

Wejdź na stronę www.rwr.pl
Znajdź (jest w kilku miejscach) formularz zgłoszeniowy członka, wypełnij go i wyślij drogą elektroniczną i tradycyjną na adres podany w zakłądce KONTAKT.
Składka członkowska - 50 zł. na rok. - wpłacasz na konto - tez podane w zakładce kontakt.
Jesli chcesz wiedzieć, czym RWR różni się od innych - znajdź czas i "od dechy do dechy" przeczytaj to, co jest na stronie internetowej. Pamiętaj przy tym, że to organizacja, która działa na ryku od listopada 2012 roku - więc zaledwie kilka miesięcy.
Jesli nie przekona Cię to, co załozyciele tego podmiotu robili wcześnij (zakładka galeria, o nas ...), co zrobili w ciągu paru miesięcy "życia" i to, co mają w planach .... nic Cie nie przekona. Moim zdaniem to najbardziej prżna grupa, jaka miało wodniackie środowisko. Ale to moje zdanie. Nikt nie musi się zgadzać.
RWR:
1. Pozyskało środki z urzędu marsząłkowskiego woj. wielkopolskiego, dzięki czemu ich szkolenia ratowników wodnych sa tańsz - piszą o tym wyraźnie i otwarcie na stronie.
2. Napisało wniosek do MSW o dofinansowanie szkoleń centralnych - jeśli dostana kasę - będa szkolić jeszcze taniej, a może nawet za darmo.
3. Zostali zakwalifikowani do przydziału dwóch łodzi z silnikami do działań powodziowych (jedna z nich pewnie trafi do Oddziału we Wrocławiu - bo tam jest dużo problemów z powodziami).
4. Wydaje kwartalnik, w którym porusza ciekawe dla ratowników - i nie tylko - sprawy.
5. Strona internetowa przez pięć miesięcy miała ponad 36 tysięcy odsłon. Zobacz ile jest pobrań plików, dokumentów....
7. Zobacz ile jest interpretacji, podpowiedzi, wyjasnień ...
8. Niz ma informacji gdzie się wybiera, z kim się ściska i komu ręcz amedale prezeska (jak to jest u innych).
9. Przeprowadzili 3 szkolenia instruktorów (na bardzo dobrym poziomie - z tego, co mi wiadomo od uczestników - a ludzie byli z całej Polski - w tym instruktorzy WOPR, więc mają porównanie).
10. Można z nimi zrobić KPP i recertyfikację.
11. Bardzo fajny jest pomysł z portalem, gdzie maja być dostępne ważne informacje dla członków. O takiej bazie w innych podmiotach mówi sie od dawna i ... na tym się kończy.
11. W wielu miescach ludzie zawiązują oddziały RWR. - polecam zakładkę Oddziały. Widocznie widzą w tym sens ...
12. Można tak dalej, tylko po co? Wszystko jest na www.wrw.pl

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 7:52 pm ]
u-boot napisa/a:
Mam pytanie do nowych podmiotów, co daje przepisanie się do waszych organizacji, mam RATONIKA i chyba na tym pozostanę. Czy trzeba płacic składki, robicie weryfikacje?.
A może lista korzyści wynikających z przejścia do was, bo w woprze to nic nie daje płacenie tych składek tylko napychanie kieszeni innym.
Zachęccie aby ludzie i może ja przeszli do waszych organizacji?. Albo wypiszcie różnice od wopr.

Wejdź na stronę www.rwr.pl
Znajdź (jest w kilku miejscach) formularz zgłoszeniowy członka, wypełnij go i wyślij drogą elektroniczną i tradycyjną na adres podany w zakłądce KONTAKT.
Składka członkowska - 50 zł. na rok. - wpłacasz na konto - tez podane w zakładce kontakt.
Jesli chcesz wiedzieć, czym RWR różni się od innych - znajdź czas i "od dechy do dechy" przeczytaj to, co jest na stronie internetowej. Pamiętaj przy tym, że to organizacja, która działa na ryku od listopada 2012 roku - więc zaledwie kilka miesięcy.
Jesli nie przekona Cię to, co załozyciele tego podmiotu robili wcześnij (zakładka galeria, o nas ...), co zrobili w ciągu paru miesięcy "życia" i to, co mają w planach .... nic Cie nie przekona. Moim zdaniem to najbardziej prżna grupa, jaka miało wodniackie środowisko. Ale to moje zdanie. Nikt nie musi się zgadzać.
RWR:
1. Pozyskało środki z urzędu marsząłkowskiego woj. wielkopolskiego, dzięki czemu ich szkolenia ratowników wodnych sa tańsz - piszą o tym wyraźnie i otwarcie na stronie.
2. Napisało wniosek do MSW o dofinansowanie szkoleń centralnych - jeśli dostana kasę - będa szkolić jeszcze taniej, a może nawet za darmo.
3. Zostali zakwalifikowani do przydziału dwóch łodzi z silnikami do działań powodziowych (jedna z nich pewnie trafi do Oddziału we Wrocławiu - bo tam jest dużo problemów z powodziami).
4. Wydaje kwartalnik, w którym porusza ciekawe dla ratowników - i nie tylko - sprawy.
5. Strona internetowa przez pięć miesięcy miała ponad 36 tysięcy odsłon. Zobacz ile jest pobrań plików, dokumentów....
7. Zobacz ile jest interpretacji, podpowiedzi, wyjasnień ...
8. Niz ma informacji gdzie się wybiera, z kim się ściska i komu ręcz amedale prezeska (jak to jest u innych).
9. Przeprowadzili 3 szkolenia instruktorów (na bardzo dobrym poziomie - z tego, co mi wiadomo od uczestników - a ludzie byli z całej Polski - w tym instruktorzy WOPR, więc mają porównanie).
10. Można z nimi zrobić KPP i recertyfikację.
11. Bardzo fajny jest pomysł z portalem, gdzie maja być dostępne ważne informacje dla członków. O takiej bazie w innych podmiotach mówi sie od dawna i ... na tym się kończy.
11. W wielu miescach ludzie zawiązują oddziały RWR. - polecam zakładkę Oddziały. Widocznie widzą w tym sens ...
12. Można tak dalej, tylko po co? Wszystko jest na www.wrw.pl

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 7:53 pm ]
eR napisa/a:
Ja się dołącze do pytania u-boot'a: Jak się do Was zapisać? Co trzeba zrobić, krok po kroku. Jaka jest procedura...

pozdrowienia, eR

Odpowiedź - jak wyżej
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Pon Kwi 08, 2013 7:52 pm   

Witam, czyli składka jak w wopr. A weryfikacja jakaś jest. Mnie interesuje na co idzie te 50 dych które w woprze znika poprostu i do tego sie wszyscy przyzwyczaili. Interesuje mnie możliwość doszkalania, tak jak już wspomniałem nie zamierzam robić instruktora, ale mam świadomośc że trzeba sobie przypominać różna rzeczy, WOPR zachodnio-pomoski dofinansowuje różne szkolenia, choć aed już nie ma, w zasadzie to tylko kpp jest czymś wartym rozpatrzenia. Mnie irytuje że nie ma np godzin na basenie gdzie można przyjść, poćwiczyc z deską, aed itp ja na kursie ratownika miałem "nosze" o deskach nikt nie wiedział. Na kpp tego nie ma" w wodzie" dla nas ratowników wopr to istotne. Nie ma takich inicjatyw, dotychczas za wszystko kasa i plastiki. My narazie robimy to z własnej inicjatywy i dla nas i widzę ile trzeba ćwiczyć żeby się zgrać z kumplem. Myślę że warto pomyśleć a takich rzeczach, nie zapomonać o istniejących ratownikach. Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 9:04 pm ]
sprawa też dotyczy członkostwa, ponieważ aby wykonywać ratownictwo trzeba być członkiem organizacji, czy wy wysyłacie jakieś potwierdzenie, są książeczki lub cuś, jeżli nie to jak odświeżać członkostwo co roku nowy druk?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Pon Kwi 08, 2013 8:20 pm   

Członkowie dostają KARTĘ członkowską, w której sa wklejane hologramy - po opłaceniu składki dostaje się taką naklejkę. Składka idzie na ... różne rzeczy. Na doszkalanie, na konferencje, na sprzęt, na koszulki ... na to, co jest konieczne, aby było. Bo niby skąd mają się brać pieniądze na .... cokolwiek? Każdy chce coś w zamian. A kto wyłoży pieniądze na np. wkład włany do projektu? Żeby dostać dofinansowanie np. do szkolenia, trzeba zapewnić 10-20% albo i więcej tzw. wkładu własnego. Jeśli więc organizacja ubiega się o dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł. musi mieć swojej kasy (lub kasy i pracy społęcznej członków) 3-6 tysięcy. Kto ma to wyłożyć? Każda złotówka wkłądana jest tam, gdzie to ma sens, i gdzie korzystaja z niej CZŁONKOWIE. W różny sposób. Ktoś musi administrować stronę, ktoś musi zapłącić za serwer, domenę, ktoś musi napisać materiały, przygotowac treści, zrobić fotografie, ktoś musi zapłacić za wydruk czasopisma, za naprawę i zakup sprzętu, za koszulki, ulotki, pieczątki, konto bankowe, za .... wszystko. Skąd na to brać? WOPR budował swoje imperium zbierając wszytskie pieniądze - przez 50 lat (od samorządów, centralnie z MSW, od sponsorów ...). My się nie możemy porównywać, nie można też oczekiwać, że zaczynając działalność trzeba zapewniać większe atrakcje niż konkurencja. Atrakcyjność np. RWR jest w tym, że to nowe, aktywne, bardzo zaangażowane środowisko o czystych rękach, otwartych głowach i sercach, z pomysłami ... I już.
Ratownicy robiący KPP w RWR ZAWSZE mają zajęcia w wodzie, z deskami, sprzętem, itp.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skd: Poznań
Wysany: Pon Kwi 08, 2013 9:50 pm   

Jasne, że musi potrwac zanim nazbiera się członków aby się rozwijać. Chodzi mi o założenia nowych organizacji, co proponują nowego, płece składki w wopr a jak chcę pożyczyć manekina fantoma to nie bo coś tam, mnie nie obchodzi samo organizowanie tylko to co mi oferuje stowarzyszenie, narazie wopr to nic, ani sprzętu fantom manekin, ani możliwości poćwiczenia a to mnie interesuje bo w tym pracuje, nie interesują mnie szkolenia dla szkoleń jak w wopr stażysta regat itp to jest jakaś masakra kto się na to nabiera szkoda kasy ale jak ktoś ma to spoko lecz mnie interesują w.wymienione rzeczy i płacąc składki oczekuję dostępu i możliwoći korzystania z tego wszystkiego.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Pon Kwi 08, 2013 10:08 pm   

Zastanawiam się pwoli, czy Ty przeczytałeś moje wczesniejsze wpisy. Ja nie chcę Cię przekonywać, dlaczego masz wstąpić do naszej organizacji. RWR współpracuje i zrzesza osoby, których nie namawia, a które same chcą z nami działać. U nas nie ma pracowników na etatach, nie ma samochodów służbowych ... jest za to dużo pracy społecznej, zaangażowania, wiary w dobre ratownictwo, w misję... dużo planów na przyszłość. NIKT nie przejada składek członkowskich, one służą każdemu z osobna i organizacji - jako całości.
Składka to 50 złotych, a z tego, co rozumiem, chciałbyś za to ... bardzo dużo. Wszystko już napisałem. W RWR, dla zainteresowanych jest dostęp do sprzętu, szkoleń ... tylko jak sobie wyobrażasz korzystanie za 50 złotych przez cały rok ze wszytskiego? Fantom do nauki reanimacji (takie, jakie my mamy) to wartość 15.000 złotych. On się zużywa, naprawa to duże koszty, fantomy do holowania - to nic, to jest dostępne w każdej chwili, ale musisz się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujesz za tych kilka dych. Z tego, co widzę, to ... wiele. Zadaj sobie raczej pytanie? Co ja daje mojej organizacji od siebie? Jak się angażuję, ile poświęcam jej czasu, jak ją wzmacniam ... - bo przeciez nie przez te "drobne" :) Wejście na besen to plus minus 7-109 złotych, więc masz za to max kilka wejść do wody. I już. Skończyła się Twoja składka. Raczej Ty mnie przekonaj, że jesteś warty członkostwa. Jeden list polecony z kartą członkowską to 5 zł. Po co organizacji człowiek, który za 45 złotych życzy sobie .... cudów: nieograniczonego dostępu do sprzętu, szkoleń etc. Kto i za co ma Ci to zapewnić? Jesteś pewien, że wpłącając 50 zł masz prawo tego żądać? Nie mam do Ciebie pretensji, ale odnoszę wrażenie, że się rozpędziłeś ... Mylę się? Może Ty mnie przekonasz, że jesteś wart i godzien ... by byc członkiem jakiejś organizacji? :wink:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapyta do SQL: 17