www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Pozwolenie na pracÄ™ a raczej jego brak
Autor Wiadomo¶æ
ajro16 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 15 Sie 2014
Posty: 1
Sk±d: Lublin
Wys³any: Pi± Sie 15, 2014 9:34 pm   Pozwolenie na pracÄ™ a raczej jego brak

Witam,
jestem nowy na tym forum, z góry przepraszam za możliwe wpadki :D

Moja sytuacja wygląda w taki sposób: jestem ratownikiem WOPR od 2011 roku, i normalnie w 2012 dostałem pozwolenie na pracę. Problem zaczął się w 2013 roku gdy szczęśliwy wybrałem się do rejonowej jednostki aby zapłacić składkę, ale moja radość skończyła się na decyzji pana prezesa o tym, że nie mam wystarczających uprawnień aby pracować jako ratownik, W tym roku chciałbym zacząć pracę znowu i wydaje mi się z interpretacji ustawy z 5 grudnia 2009 roku link do ustawy jasno mówi o tym, że mogę pracować ale musi być ze mną ratownik zawodowy na jednej zmianie, jak to jest bo już zgłupiałem, a im dłużej się nad tym zastanawiam tym mam większe wątpliwości.

Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem moją sytuację i z góry dziękuje za pomoc :)
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pi± Sie 15, 2014 10:53 pm   Re: Pozwolenie na pracÄ™ a raczej jego brak

ajro16 napisa³/a:
...Moja sytuacja wygląda w taki sposób: jestem ratownikiem WOPR od 2011 roku, i normalnie w 2012 dostałem pozwolenie na pracę. ...
Trzeba przyznać ciekawe stwierdzenie :cool: . Kto niby i w jakiej formie wydał Ci pozwolenie na pracę ? :shock: Jeśli ktoś faktycznie wydał Ci takie pozwolenie to musisz wiedzieć że to raczej nie praktykowana procedura. :cool:
ajro16 napisa³/a:
...W tym roku chciałbym zacząć pracę znowu i wydaje mi się z interpretacji ustawy z 5 grudnia 2009 roku link do ustawy jasno mówi o tym, że mogę pracować ale musi być ze mną ratownik zawodowy na jednej zmianie. ...
To co przytaczasz to link do wewnętrznej uchwały WOPR która dzisiaj nie ma właściwie żadnego znaczenia a nie do ustawy która teraz obowiązuje.
Ciebie raczej powinna interesować Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych . Ustawa ta weszła w życie 01.01.2012r. i od tego momentu za ratownika wodnego uprawnionego do pracy uważa się osobę spełniającą ogólnie ujmując 4 warunki:
- przejście szkolenia ratowników wodnych
- posiadanie ważnego kursu KPP
- posiadanie dodatkowych kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym
- praca, służba lub członkostwo w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

Skoro masz stopień Ratownik WOPR uzyskany przed wejściem w życie ww ustawy to spełniasz pierwszy warunek. Nic nie wspominasz czy masz KPP oraz o dodatkowych kwalifikacjach (np. jakiś "wodny" patent).
Jeśli jesteś członkiem Rejonowego WOPR w Lublinie (Al. Zygmuntowskie 4, 20-101 Lublin) to spełniasz ostatni warunek bo WOPR ten posiada zgodę MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego.
Jak spełnisz wszystkie ww warunki to staniesz się pełnoprawnym ratownikiem wodnym który może pracować na każdym akwenie i nie będziesz musiał dostawać od nikogo żadnego pozwolenia aby w charakterze ratownika wodnego pracować. :wink:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 18