www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
POSIEDZENIE PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO 20 Luty 2010
Autor Wiadomo
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Doczy: 29 Sty 2010
Posty: 57
Skd: Rejonowe Płockie WOPR
Wysany: Pon Lut 22, 2010 6:36 pm   POSIEDZENIE PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO 20 Luty 2010

Podczas posiedzenia podjęto między innymi uchwały w sprawach: egzaminów, unifikacji, weryfikacji i uprawnień instruktorów; rozdziału sprzętu.

http://www.wopr.pl/index....wnego&Itemid=75
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Pon Lut 22, 2010 10:12 pm   

Która to uchwała od poprzedniej różni się jedynie w paragrafie 6 dotyczącym sposobu ustalania listy instruktorów uprawnionych do prowadzenia szkoleń oraz egzaminowania.
Reszta pozostała bez zmian.
Nie ma co mówić, napracowali się. :neutral:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pon Lut 22, 2010 10:32 pm   

Do nowej uchwały brak wytycznych mówiących jak robić weryfikacje, a stare wytyczne (plus załączniki do nich )wiceprezesa Zalewskiego w związku z anulowaniem poprzedniej uchwały też straciły swoją moc.
Co ciekawe stare wytyczne, które na początku zawierają zwrot "Na podstawie § 22 ust. 2 Statutu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zwanego dalej „WOPR”, § 5 ust. 3 Uchwały 1K/09 Prezydium Zarządu Głównego WOPR z dnia 16 marca 2009 roku w sprawie egzaminów, weryfikacji i unifikacji, postanawia się, co następuje:" nadal znajdują się na stronie ZG WOPR. Niedopatrzenie czy ........?
_________________
s.o.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Wto Lut 23, 2010 12:24 am   

Skoro w nowej uchwale nie zmieniło się absolutnie nic co dotyczy weryfikacji i unifikacji to myślę że i wytycznych zmieniać nie będą.
Raczej jak zwykle po cichu (jak to często bywa) zostaną one zmodyfikowane.
Nazwy plików dostaną zapewne literkę "v" a w tekście zmieni się jedynie
Na podstawie § 22 ust. 2 Statutu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zwanego dalej „WOPR”, § 5 ust. 3 Uchwały 1K/09 Prezydium Zarządu Głównego WOPR z dnia 16 marca 2009 roku
na
Na podstawie § 22 ust. 2 Statutu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zwanego dalej „WOPR”, § 5 ust. 3 Uchwały 4/7/10 Prezydium Zarządu Głównego WOPR z dnia 20 lutego 2010 roku

Nawet nie trzeba będzie zmieniać numerów ustępów i paragrafów bo jak pisałem stara uchwała od nowej różni się tylko jednym (o ile pamiętam ostatnim) paragrafem.
 
     
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Doczy: 29 Sty 2010
Posty: 57
Skd: Rejonowe Płockie WOPR
Wysany: Wto Lut 23, 2010 10:43 am   

Nie wiem po co robili posiedzenie na którym nic praktycznie się nie zmieniło chyba po to żeby było widać że wnoszą coś nowego...
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
mares 
Czasem zagląda


Doczya: 23 Lut 2010
Posty: 3
Skd: Gliwice
Wysany: Wto Lut 23, 2010 4:05 pm   

Mam pytanie w sprawie Bogdana Kozłowskiego nowego instruktora wykładowcę WOPR
z tego co mi wiadomo aby uzyskać tak prestiżowy stopień trzeba się wykazać OGROMĄ wiedzą, którą się stawia przyszłemu instruktorowi wykładowcy oraz poparte DUŻYM doświadczeniem asystenckim na kurach w Tamie.
Z tego co mi wiadomo w/w instruktor wykładowca, nie posiada wykształcenia wyższego, nie napisał żadnej publikacji i nie był na żadnym kursie w Tamie jako asystent!!!!
Gratuluje Panu Telakowi takiej brawurowej decyzji i tylko patrzeć jak nie kompetentny nowy instruktor wykładowca będzie szkolił jeszcze bardziej niekompetentnych przyszłych ratowników WOPR.
Proponuje aby ta organizacja zaczęła rozdawać stopnie, a nie organizowała szkolenia bo to pierwsze zdecydowanie lepiej jej wychodzi.
Zaorać organizacje jaką jest WOPR!
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Sro Lut 24, 2010 12:59 pm   

Aleś gościu dołożył,ciężko będzie w WOPR znaleść bardziej doświadczonego instruktora niż Kozłowski,przede wszystkim współorganizator i jednocześnie koordynator krajowy grup ratownictwa,szkoleniowiec na podlodowym i wodach szybkopłynących itd,itd.Nie rozumiem dlaczego IW WOPR według Ciebie powinna być osoba wyłącznie utożsamiana z Tamą,Wietrznica to twoim zdaniem pikuś! proponuje żebyś pojechał i zobaczył.Moim zdaniem nareszcie ZG WOPR docenił czołowych instruktorów z Wietrznicy.W czerwcu Tomka Białkowskiego a teraz Bogdana Kozłowskiego-szkoda tylko że tak póżno, i na zakończenie kolego świat w ratownictwie nie kręci się wyłącznie wokół Tamy-nareszcie docenia się instruktorów szkolących w innych ośrodkach

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 12:03 pm ]
P/S Przepraszam za zwrot gościu i kolego,dopiero teraz zauważyłem że post pisała płeć piękna.
 
     
mares 
Czasem zagląda


Doczya: 23 Lut 2010
Posty: 3
Skd: Gliwice
Wysany: Sro Lut 24, 2010 10:38 pm   

odpowiadając na jakiegokolwiek posta należy się wcześniej przygotować Kolego merytorycznie, a nie pisać co ci ślina na język przyniesie
za zasługi to w woprze dostaje się medale lub jak ktoś woli ordery
natomiast stopnie nadaje się osobie która spełni określone wymogi na stopień młodszego ratownika wopr , ratownik wopr itd. …
stopni ratowniczych nie nadaje się zasługi lub z powodu, że ktoś ma stopień naukowy dr czy tytuły prof. czy z powodu, że się jest koordynator krajowy ds. nieistotnych
chyba, że Pan Kozłowski otrzymał już wszystkie ordery jakie wopr ma do zaoferowania no i przyszła pora obdarować go najwyższym stopnie w wopr?
na miejscu Pana Kozłowskiego to nikomu bym się nie przyznała, że nadano mi na lewo taki stopień, aż wstyd przyznać się, że jestem ze śląskiego wopr!!!
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Czw Lut 25, 2010 11:50 am   

Widzę że w twoim poście jest wyrażna awersja do osoby kol.Kozłowskiego,najpierw ją uzasadnij a dopiero potem prowadż dyskusję,najlepiej w innym temacie bo ten dotyczy zupełnie czegoś innego.
 
     
mares 
Czasem zagląda


Doczya: 23 Lut 2010
Posty: 3
Skd: Gliwice
Wysany: Czw Lut 25, 2010 12:34 pm   

Nie mam awersji do Pana Kozłowskiego, tylko od innych się wymaga niewiadomo czego, zwracając uwagę na wszystkie detale, a inni za nic dostają taki wysoki stopień w wopr, nie spełniając podstawowych wymagań (brak konsekwencji u Pana Telaka)!
A jeżeli chodzi o temat to chyba lepszego miejsca nie można było wybrać jeżeli on jest właśnie poświecony decyzjom podjętym przez prezydium wopr 20 lutego 2010 roku gdzie owy obywatel otrzymał instruktora wykładowcę!
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Czw Lut 25, 2010 2:37 pm   

Nie będę się wypowiadał na temat konsekwencji ZG,bo sam miałem wiele zastrzeżeń,chodzi mi o konkretną osobę która według mnie - podkreślam że to moje zdanie dawno już powinna posiadać w/w stopień
 
     
bolek0209 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 59
Doczy: 13 Wrz 2006
Posty: 41
Skd: dolny śląsk
Wysany: Czw Lut 25, 2010 5:50 pm   

"bo prawo zawsze prawo znaczy , a sprawiedliwość - sprawiedliwość" w tym przypadku to jednak prawo zostało złamane , a sprawiedliwość no cóż
kiedys to decyzją ZW WOPR nadawano stopnie SR WOPR a wyżej adekwatnie
ale mamy przecież Komisję Edukacji - wspaniałe programy kursów i... pana PREZESA
chyba ... no coment
_________________
bolek0209
Instruktor WOPR
Starszy Sternik Motorowodny
KPP BLS AED
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapyta do SQL: 18