www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Psy Ratownicze
Autor Wiadomo¶æ
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 14, 2010 5:40 pm   Psy Ratownicze

Hej. Jest kilka stron www o ratownikach z psami, kilka ciekawych galerii, można je zobaczyć na niektórych plażach. I takie pytanie mam- widział ktoś realną sytuację z wykorzystaniem psa? Fotki, filmy z ćwiczeń można znaleśc w sieci, ale ciekaw jestem jak one sobie radzą w realnych sytuacjach zagrożenia życia w wodzie.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Pon Mar 15, 2010 12:04 pm   

KcK,w Dąbrowie Górniczej jest sekcja psów ratowniczych,widziałem całe mnóstwo szkoleń i ćwiczeń ale nie widziałem naszych dzielnych piesków w prawdziwej akcji,prawdopodobnie dlatego że w sezonie prawie cały czas jestem nad morzem,myślę że psy w akcji zachowają się tak samo jak na ćwiczeniach ponieważ nie rozróżniają tych żeczy.
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sro Mar 17, 2010 1:10 am   

Na Helu podobno jakieś czuwają w czasie sezonu. Tylko mnie własnie zastanawia realna sytuacja. Czy taki psiak potrafi czuwać i samemu dostrzec zagrożenie i ruszyć do akcji czy wymaga komendy i wskazania miejsca. Jakoś mnie to intryguje. Skoro bywa, że ratownik patrzy a nie widzi i nie reaguje, a tu psiak ma zareagować... Chyba że są bystrzejsze od niektórych ludzi, których niestety miałem okazje poznać...
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Mar 17, 2010 1:28 pm   

KcK,trudno odpowiedzieć ponieważ spotkałem się z kilkoma sytuacjami,szkolone są tak że mają czekać na komendę,jednak jak powiedział jeden z trenerów tych piesków dużo zależy od charakteru każdego psa,są takie które same reagują na widok tonącego i jak się to mówi rwią się do akcji ale cały czas patrząc na opiekuna-przeważnie te z początkowego okresu szkolenia,bardziej doświadczone psy stawiają uszy ale czekają na komendę.Trenerzy psów określają ich jako falowcy lub dziadki(trochę tak jak w przypadku ludzi)jedną ważną cechę mają zarówno młode jak i stare pieski-największą uwagę zwracają na dzieci.Wszystkie psy w sekcji to rasa Nowofundland.Trenerzy podkreślają że zachowanie i reakcja tych psów zależy głównie od charakteru każdego z nich.Rozpisałem się,ale to dlatego że sam jestem ciekaw jak zachowywały by się w warunkach nadmorskich.Przymierzaliśmy się już dwukrotnie do wyjazdu sekcji do Rewala,ale za każdym razem coś się ''okociło'' mam nadzieje że w tym sezonie dojadą do nas dwa psy z opiekunami.Wtedy zrobię konkretną opisówkę wraz ze zdjęciami.Pzdr
 
     
pixsel1 
MÅ‚odszy Forumowicz
pixsel


Do³±czy³: 14 Lut 2009
Posty: 23
Sk±d: woj.pomorskie
Wys³any: Sro Mar 17, 2010 8:22 pm   Psy Ratownicze

Na Helu podobno jakieÅ› czuwajÄ… w czasie sezonu.
Kiedyś odbywały praktykę ale już od paru lat tych piesków nie ma ,jedynie pan Andrzej B coś próbuje zrobić bo tam mieszka .Uważam że do pokazu dla dzieci i ludzi są ok ale nic nie zastąpi nad morzem człowieka (ratownika ).
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Czw Mar 18, 2010 12:24 am   

No ciekaw jestem takiej sytuacji. W końcu z tego co widziałem/słyszałem/wyczytałem one pływają dookoła poszkodowanego dopóki ten nie złapie za uchwyt na kamizelce bądź łapią pyskiem za rękę (nieprzytomny) ale kurde zastanawia mnie to... Człowiek w panice, życie mu przelatuje przed oczami, a tu pojawia się taka bestia... A jak nie pozna że to pies i że chce pomóc, a jak się wystraszy albo ma lęk przed czarnymi włochatymi stworzeniami pływającymi? Niby tonący brzytwy się chwyta, ale rekina raczej by nie złapał, a w takich sytuacjach intryguje mnie realna reakcja psa na tonącego i odwrotnie.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Czw Mar 18, 2010 1:18 am   

KcK napisa³/a:
jak się wystraszy albo ma lęk przed czarnymi włochatymi stworzeniami pływającymi?


sory za offtop ale umarlem ze smiechu
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Czw Mar 18, 2010 11:26 am   

No nie w Rowach mają specyficzne poczucie humoru,ale z drugiej strony to bardzo ciekawa uwaga,w maju zaczynają się treningi sekcji psów ratowniczych to podjadę i rozpytam co i jak.Sam jestem ciekawy jak tonący zareaguje na ,,czarnego włochatego stwora,,
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Pi± Mar 19, 2010 2:03 am   

W Rowach Neptun się wkurzył i zapierdzielił znaczną część plaży także humory bywają różne. Swoją drogą to sezon '09 spędziłem w miejscowości gdzie jeszcze nie grozi zesłanie ratowników na wydmy, takie Dziwnówkowe miejsce :razz:

Legendy głoszą, że jak w Rowach jeszcze była plaża to i nowofunlandy tam widziano jakiś czas, jednak nie wspomina się o sytuacjach by musiały kogoś ratować także tych info nadal poszukuję. Może brzmi to humorystycznie z czarną włochatą bestią jednak nie wzieło się z nikąd. Legenda głosi, że pierwszy pies ratowniczy- bernardyn Barry zginął z rąk zagubionego turysty, który się go wystraszył.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Mar 23, 2010 11:20 am   

Majówka 1-3 maja pokazy ratownicze min. z udziałem sekcji Psów Ratowniczych jez.Pogoria 3 plaża główna.Pzdr
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytañ do SQL: 17